Změny dotace na fotovotaiku pro rok 2024

Od února platí nová pravidla dotačního fondu Nová zelená úsporám na podporu fotovoltaiky. Zjistěte, co se změnilo a kolik je v rámci dotace na fotovoltaiku v roce 2024 možné čerpat.

Změny dotace na fotovotaiku pro rok 2024 zveřejněno: 7. 5. 2024

Dotace na fotovoltaiku 2024 mají nová pravidla
Od 15.2.2024 se mění podpora fotovoltaiky v Nové zelené úsporám - dotačním titulu, který byl spuštěn v září roku 2023. Díky velkému zájmu Ministerstvo životního prostředí (MŽP) uvolnilo další prostředky a zároveň upravilo podmínky pro poskytnutí podpory.

Fotovoltaika a dotace pro nezateplené domy
Největší změnou v dotacích na fotovoltaiku je snížení poskytované částky při instalaci FVE na domy bez zateplení. Z původních 200 000 Kč má zájemce nyní nárok „pouze“ na 160 000 Kč. Nově ale ministerstvo dává právě o 40 000 Kč vyšší podporu při instalaci fotovoltaiky pro rodinné domy, kde zároveň proběhne zateplení, na které lze taktéž dotaci čerpat.

Změny dotace na fotovoltaiku v roce 2024
Vyšší částku pak dostanete při pořízení a instalaci fotovoltaiky v kombinaci s tepelným čerpadlem. Další novinkou je i finanční bonus, který lze získat, pokud si namontujete k běžné fotovoltaice i zařízení na ohřev vody.

V zájmu snižování množství prodané elektřiny z vlastních zdrojů byl omezen sjednaný rezervovaný výkon na 50 % výkonu instalovaného zařízení. Ostatní vyrobená energie slouží uživatelům nemovitosti.


Fotovoltaika - dotace 2024 v kostce

 • Snížení dotace na instalaci FVE pro rodinné domy bez zateplení na 160 000 Kč
 • Dalších 40 000 Kč navíc v případě pořízení fotovoltaiky v kombinaci se zateplením domu
 • Při instalaci tepelného čerpadla s FVE dotace o 25 000 Kč vyšší oproti původním 40 000 Kč
 • Dotace až 125 000 Kč na tepelné čerpadlo s ohřevem vody připojené na fotovoltaiku
 • Při instalaci fotovoltaického ohřevu vody dotace navýšena o dalších 10 000 Kč
 • Omezení výkonu pro připojení do sítě na 50 % maximálního výkonu FVE

Výjimky výše dotace na fotovoltaiku
Strukturálně poškozené kraje mají stále navýšenou dotaci o 10 %. Jde o Karlovarský, Moravskoslezský a Ústecký kraj, kde je dlouhodobě koncentrace sociálních, ekonomických a environmentálních problémů. Je proto v zájmu MŽP aby alespoň tímto způsobem pomohla ke zlepšení životních podmínek obyvatel uvedených krajů. Nově byly přidány i obce Milevsko, Soběslav, Dačice a Blatná.

Podmínky dotace na fotovoltaiku
Možnosti získání dotací jsou poměrně složité a ne každý se v nich vyzná. Také proto máme ve firmě Ptáček vlastní oddělení technické podpory, které dokáže pomoci nejen s dotacemi na fotovoltaiku, ale též s projektem, parametry jednotlivých zařízení, a v neposlední řadě i se samotnou realizací instalace FVE. Neváhejte nás kontaktovat.

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

Vyplňte pár informací o vás

 • Jste koncový spotřebitel, nebo v našem oboru podnikáte?
  Nechte nám na sebe kontakt, doplňte upřesňující informace, případně přiložte vlastní poptávku a související podklady.

Kontaktní údaje:

 • +420
 • Pro vyhledání nejbližšího koupelnového studia
  zadejte vaši adresu nebo PSČ
 • Vybrat
  Maximální velikost přílohy 5MB.