Nové deskové otopné těleso vhodné pro nízkoteplotní zdroje tepla

Model Korado RADIK V-POWER je deskové inovativní otopné těleso s integrovaným modulem s ventilátory.

Nové deskové otopné těleso vhodné pro nízkoteplotní zdroje tepla zveřejněno: 18. 9. 2023

Při vytápění tepelnými čerpadly lze sice připojit téměř jakýkoli radiátor, avšak existuje několik faktorů, které je třeba zvážit. Jde například o teplotní rozdíl, jelikož klasické radiátory jsou obvykle navrženy pro práci s vyšší teplotou vstupního média, která bývá u tradičního kotle vyšší. Tepelná čerpadla ale obvykle pracují s nižšími teplotami, což může ovlivnit účinnost otopných těles. S tím souvisí i velikost. Kvůli nižším teplotám, které tepelná čerpadla produkují, by mohlo být nutné např. instalovat větší radiátory pro dosažení dostatečného ohřevu místnosti. Původní tělesa se také nemusí dobře vyrovnávat s různými režimy tepelných čerpadel, což zahrnuje i nižší výkon pro úsporu energie. Klasické radiátory by měly být schopny efektivně regulovat přísun tepla, aby bylo možné plně využívat tyto režimy.

Existuje však více důvodů pro výběr radiátoru, jako je RADIK V-POWER, který byl navržen přímo pro použití s tepelným čerpadlem. Největší výhodou nízkoteplotního vytápění, které je doménou tepelných čerpadel, je právě ona účinnost při využití nižších provozních teplot. Inovativní deskové těleso RADIK V-POWER zajistí efektivní vytápění v nízkoteplotních topných systémech. Jeho jedinečnost spočívá v integraci ventilátorů a autonomního regulátoru přímo do otopného tělesa. Může být používáno bez ventilace, nebo v některém z pěti stupňů intenzity nucené konvekce. Integrované ventilátory zvyšují tepelný výkon radiátoru až o 60 %.

Model RADIK V-POWER je deskové inovativní otopné těleso v provedení PLAN s hladkou čelní deskou a integrovaným modulem s ventilátory. Umožňuje spodní středové, pravé spodní, levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy. Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky. Otopná tělesa o délce 1 800 mm a delší mají navařených šest příchytek.

Nové deskové těleso RADIK V-POWER najde navíc uplatnění i v letních měsících. V režimu dochlazování umí pracovat s chladnější vodou, kterou některé druhy tepelných čerpadel dokáží dodávat do otopné soustavy pro ochlazování budovy.

RADIK V-POWER je dodáván v typu 22 s výškami 524, 624 a 924 mm a ve standardních délkách od 400 do 2000 mm. Jedinečná konstrukce samostatného modulu s ventilátory a integrovanou regulací umožní dodatečnou instalaci na starší typy otopných těles KORADO se stejnými rozměry, ve kterých je dodáván RADIK V-POWER. To ocení především uživatelé tepelných čerpadel, kteří po výměně kotle na plyn či fosilní paliva potřebují dosáhnout zvýšeného výkonu otopného tělesa při nižších teplotních spádech. Jistě uvítáte i velmi tichý provoz. Maximální bezpečnost je zajištěna díky napájení stejnosměrným napětím 12 V z externího síťového zdroje. Spotřeba elektrické energie se pohybuje od 4 do 15 W.

RADIK V-POWER SET - řešení pro dodatečnou montáž
Je kompatibilní i se staršími otopnými tělesy KORADO o velikosti do 2000 mm, typ 22. Tento set využijí všichni zákazníci, kteří provedli výměnu zdroje tepla. Set obsahuje veškeré součásti, které potřebujete k montáži a provozu.

Sada obsahuje:

  • ventilační jednotku
  • snímače teploty
  • napájecí konektor
  • napájecí adaptér – 1,2 m
  • rovnou čelní desku
  • příslušenství pro montáž na otopné těleso

Volitelné příslušenství (doporučujeme):

  • boční kryty
  • prodlužovací kabel

Stejně jako v případě jiných radiátorů Korado, je možné si objednat různá barevné provedení. Vybírat lze ze vzorníku KORADO a ze vzorníku RAL. Další podrobnosti vám poskytnou odborní prodejci na našich pobočkách.

Přiložené soubory

Název Formát Velikost  
KORADO-RADIK V-POWER PDF 5.81 MB