Magnetický mechanický filtr pro topné a chladicí systémy

  Magnetický mechanický filtr pro topné a chladicí systémy zveřejněno: 24. 5. 2021

Magnetické mechanické filtry pro topné systémy jsou nezbytnou součástí každé instalace. Oběhová čerpadla instalovaná v kotlích i mimo ně jsou dnes nízkoenergetická, a to díky magnetické vložce v čerpadle. Díky této konstrukci čerpadel může docházet k usazování kovových nečistot, které se vyskytují v topných systémech a následnému zadření čerpadla. Prostřednictvím magnetického mechanického filtru umístěného před čerpadlem například před vstupem topné vody do kotle se vyhnete problémům s kovovými nečistotami.

Novinku přináší společnost AV EQUEN s názvem Ultima RD4. Jde o výkonný mechanický magnetický filtr, který před nečistotami chrání oběhová čerpadla a výměníky zdrojů tepla/chladu v rámci topných a chladicích systémů. Kovové částice a magnetické kaly jsou kontinuálně zachyceny díky vysoce účinnému magnetu o síle 9.000 Gauss. Filtr Ultima RD4 je vyroben z nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám. Jeho pracovní teplota je 85o C a pracovní tlak je až 10 barů.

Zařízení je schopné filtrovat kovové částice jak z vody, tak i z vody s glykolem. Variabilní filtr určený k vertikální i horizontální instalaci na zpětné potrubí topných a chladicích systémů.

Magnetický mechanický filtr můžete nově zakoupit v prodejní síti Ptáček - velkoobchod, kde si nakoupíte i další potřebný materiál pro realizaci vašich zakázek. Poskytneme vám konkurenční ceny, poradíme a v případě potřeby přivezeme materiál na místo potřeby.