Čisté filtry jsou zárukou dobré funkce rekuperace vzduchu

Dnes už nemusíte větrat okny a v zimních měsících řešit smogovou situaci či chladné počasí. Vše vyřeší rekuperace, ale je potřeba ji udržovat v čistotě.

Čisté filtry jsou zárukou dobré funkce rekuperace vzduchu zveřejněno: 10. 6. 2024

Rekuperace mají mnoho předností. Filtrují vzduch, zbavují jej nečistot, pylů a alergenů. Snižují vám v bytě vlhkost, čímž čelí vzniku plísní, udržují teplotu, ale regulují i množství kysličníku uhličitého a podobně. Neopomenutelná je též úspora energie, jelikož rekuperační systém minimalizuje ztráty tepla během větrání, což snižuje náklady na vytápění a chlazení budovy. Toto vše ovšem skvěle funguje pouze za předpokladu, že se o filtr rekuperace vzduchu v domě dobře staráte.

Filtr rekuperace je základem kvality a čistoty vzduchu
Pro čistý vzduch v místnostech jsou velmi důležité vzduchové filtry. Na výměnu se občas zapomíná, přičemž na jejich kvalitě a čistotě závisí i kvalita vzduchu v objektu. Důležité je vždy používat originální filtry k rekuperaci. Jedině tak máte zaručen efektivní a ekonomický provoz, garantovanou kvalitu vzduchu, menší hlučnost i delší životnost. Pouze originální filtry totiž splňují nejpřísnější kritéria.

Pravidelná výměna filtru rekuperace je základ
Pravidelná kontrola a výměna filtrů jsou klíčové kroky pro maximální efektivitu filtrace a správnou funkci celého systému rekuperace vzduchu. Doporučuje se kontrolovat a vyměňovat filtry podle pokynů výrobce 1x až 4x ročně. Pravidelná údržba chrání tepelný výměník, ventilátory a potrubí, což zajišťuje stálou vysokou účinnost filtrace, čistý a zdravý vzduch, správnou funkci systému a jeho dlouhou životnost. Některé rekuperační systémy mají funkci automatického upozornění na nutnost výměny filtrů. V případě vysoké zátěže je možné zvolit jemnější filtry, které odstraní téměř 100 % částic větších než 2,5 µm.

Rekuperace jsou vybaveny většinou přívodním a odtahovým filtrem, jenž by měl mít schopnost zadržet až 98 % vzdušných částic o velikosti do 10 µm (mikronů). Pro srovnání - průměr lidského vlasu se pohybuje mezi 42 a 95 µm. Mezi částice do 10 µm patří hrubý i jemný prach, některé bakterie, aerosoly a domácí prach. Tento filtr také efektivně eliminuje hmyz, rostlinné části, pyl a chlupy.

Kvalita uhlíkového filtru rekuperace
Uhlíkové filtry nejsou standardní součástí každého rekuperačního systému, bývají spíše volitelnou položkou, kterou lze do rekuperačního systému přidat. Můžete je ovšem dokoupit a instalovat dodatečně, pokud to doporučuje výrobce nebo umožňuje technické zařízení. Uhlíkové filtry rekuperace velmi efektivně odstraňují pachy ze vzduchu, škodlivé a chemické látky a další složky, které by mohly být škodlivé pro zdraví lidí. To je zejména důležité pro obyvatele domácnosti trpícími alergiemi nebo astmatem.

Filtry rekuperace i další příslušenství
Naše firma nabízí rekuperace od několika výrobců. Proto si u nás můžete koupit i originální příslušenství, včetně filtrů. Výměna filtrů je ve většině zařízení jednoduchá a zabere minimum času. Prohlédněte si nabídku filtrů k rekuperacím z našeho e-shopu. Vybírat lze z produktů značek Zehnder, Regulus či výrobky pro filtraci vzduchu od firmy Stiebel Eltron. V nabídce dalšího příslušenství nechybí těsnící lepicí pásky k rozvodům rekuperace a další součásti celého systému. Pokud nevíte, jak na výměnu, údržbu nebo teprve nad systémem rekuperace uvažujete, rádi vám poradí specialisté z našeho produktového oddělení. Stačí dotaz či přání uvést do kontaktního formuláře níže, aby se vám některý z našich odborníků mohl ozvat.

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

Vyplňte pár informací o vás

  • Jste koncový spotřebitel, nebo v našem oboru podnikáte?
    Nechte nám na sebe kontakt, doplňte upřesňující informace, případně přiložte vlastní poptávku a související podklady.

Kontaktní údaje:

  • +420
  • Pro vyhledání nejbližšího koupelnového studia
    zadejte vaši adresu nebo PSČ
  • Vybrat
    Maximální velikost přílohy 5MB.